---MANİFESTO---
Daha önce yüzlerce kişiyle aynı anda her gün bir sayfa Kur'an okumaya başlayıp, yüzlerce kişi aynı gün hatmetmiştik. Tekrar başlıyoruz kurallar şöyle;
-Herkes her gün en az bir sayfa okuyacak, böylelikle 604 gün boyunca devam eden okuma, alışkanlık kazanmamıza sebep olacak.
-Başlayanlar birbirine ve Allah'a özrü olmadıkça her gün eline Kur'an alacağına dair SÖZ VERECEK.
-Eline Kur'an alıp bir sayfadan sonra bırakmak yerine doyamayan ayrı bir hatme başlar, ama hep beraber devam ettiğimiz sayfayı da mutlaka okur.
-Hem türkçe hem arapça okunur, arapça bilmeyenler mealinde okuyarak katılır.
-Her gün bir sayfa Kur'an'a başlayan herkes, okuduğu sayfadan sonra bir Fatiha'yla birlikte, ümmetin zulüm gören bütün mazlumları için, yetimler, mücahidler,soğuk zindanlarda ciğerleri çürüyen esirler ve şifa bekleyen hastalar için duayı esirgemeyeceğine söz verir...

*başlayanlar bu sayfadan nerede kaldığımız takip edebilirler,böylelikle birlikte devam etme ve bitirme esprisi sağlama alınmış oluyor

3 Ekim 2011 Pazartesi

3 ekim pazartesi-bakara suresi son sayfa-48.gün


Bismillahirrahmanirrahim


283- Eğer yolculukta iseniz ve kâtip de bulamazsanız, bu durumda alınan rehin (yeter) . Şu durumda eğer birbirinize güveniyorsanız, kendisine güven duyulan, Rabbi olan Allah'tan korkup-sakınsın da emanetini ödesin. Şahidliği gizlemeyin. Kim onu gizlerse, artık şüphesiz, onun kalbi günahkârdır. Allah, yapmakta olduklarınızı bilendir.
284- Göklerde ve yerde ne varsa Allah'ındır. İçinizdekini açığa vursanız da, gizleseniz de, Allah sizi onunla sorguya çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğini azablandırır. Allah, her şeye güç yetirendir.
285- Peygamber, kendisine Rabbinden indirilene iman etti, mü'minler de. Tümü, Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine inandı. «O'nun peygamberleri arasında hiç birini (diğerinden) ayırdetmeyiz. İşittik ve itaat ettik. Rabbimiz bağışlamanı (dileriz) . Varış ancak Sana'dır» dediler.
286- Allah, hiç kimseye güç yetireceğinden başkasını yüklemez. Kazandığı lehine, kazandırdıkları da aleyhinedir. «Rabbimiz, unuttuklarımızdan ya da yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme. Rabbimiz, kendisine güç yetiremeyeceğimiz şeyi bize taşıtma. Bizi affet, bizi bağışla. Bizi esirge, Sen bizim mevlamızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder